ÖZNUR DIŞ CEPHE TEMİZLİĞİ Tel:0530 746 82 66
ESKİŞEHİR DIŞ CEPHE TEMİZLİĞİ
ESKİŞEHİR CAM TEMİZLİĞİ
ESKİŞEHİR MERDİVEN TEMİZLİĞİ
KOLTUK YIKAMA,EV,İNŞAAT,OFİS,OKUL TEMİZLİKLERİ


Vatan cad.No-70 ESKİŞEHİR
www.eskisehirdiscephetemizligi.com
Tel:0222-240 25 26 - Tel:0530 746 82 66

“Huawei hazır, 90 günlük geçici lisans bir şey ifade etmiyor”

22.05.2019 

Huawei Yönetim Kurulu Başkanı Ren Zhengfei, salı günü Çin Medya Grubu'na yaptığı açıklamada, Amerika Birleşik Devletleri tarafından Huawei'ye uygulanan ticari kısıtlamaların 90 gün boyunca askıya alınmasının, Huawei için fazla bir anlam ifade etmediğini söyledi.

Firmanın bu kısıtlamaya karşı uzun zamandır hazır olduğunun altını çizen Ren Zhengfei, Huawei'nin ABD'deki IBM gibi teknoloji işletmelerine katkılarından dolayı minnettar olduğunu belirtti.

"İŞİMİZE ODAKLANDIK"

Ren Zhengfei, ABD hükümetinin yapmayı düşündüğü şeyin kontrolleri dışında geliştiğini aktararak Huawei için işin uygun şekilde yapıldığından emin olmanın önemine vurgu yaptı.

Ren açıklamasında ABD'den bir yıl önce bağımsız işletme hakkı aldıklarına da dikkat çekerek "Ancak bunun ABD şirketleri üzerinde hiçbir etkisi yok, suçlu olanlar ABD'li politikacılardır. Ve bu politikacılar gücümüzü hafife alıyor." dedi.

Huawei'nin 5G teknolojisindeki yetkinliğinin bu kısıtlamalardan etkilenmeyeceğini anlatan Ren Zhengfei, 5G teknolojisine ulaşmaya çalışan diğer firmaların en az 3 yıl içinde bu teknolojiye sahip olabileceklerini bildirdi.

"ABD ÇİPLERİ HALEN HUAWEİ'NİN TERCİHİ"

Açıklamada ayrıca Huawei şirketinin ABD menşeili çiplerin kullanımını askıya almayacağı kaydedilirken, kullanılan çip teknolojisinin yarısını kendilerinin ürettiği, diğer yarısının da ABD'den geldiği bilgisi paylaşıldı.

Huawei'nin dünyadan izole edilmeyeceğine değinen Ren, "ABD'deki meslektaşlarımız gibi aynı teknolojiye sahip çipleri üretebiliriz. Ancak, bu ABD çiplerini almayacağımız anlamına gelmez. ABD teknolojisinden genişlik ve derinlik anlamında öğrenmemiz gereken şeyler var. Fakat 5G bölgesinde, Huawei ön plandadır." diye konuştu.

"MİLLİYETÇİ DUYGULAR İLE KIŞKIRTMA YAPMAYIN"

Şu anda Huawei'ye karşı iki ana tutum olduğunu dile getiren Ren, şirketin vatanseverliği harekete geçirdiğini düşünen bir taraf ve toplumun yurtsever duygularını Huawei tarafından rehin tutulduğunu düşünen diğer bir taraf ile karşı karşıya olduklarını aktardı.

Huawei Yönetim Kurulu Başkanı Ren Zhengfei son olarak, Huawei'nin ürünlerini satın almanın yalnızca vatanseverliğe bağlanmaması gerektiğini savunarak milliyetçi duyguların olayın dışında kalması gerektiğini söyleyerek sözlerini tamamladı.

Gönderen: haber
1478 defa okundu 
 


Bilim-Teknoloji
Veri Merkezlerinde Güvenlik Teknolojileri
’Türkiye’nin verisini koruyarak ulusal güvenliğimizi sağlıyoruz’
Okul tatilini siber güvenlikli hale dönüştürmenin 10 yolu!
EBEVEYNLER ÇOCUKLARINDAN DAHA ÇOK İNTERNETTE VAKİT HARCIYOR
Türk Telekom’da Siber Güvenlik Zirvesi